Pleedi kudumine 2.osa

Lõngad on kerasse keritud ja justkui võiks tegutsema hakata, aga millist pleedi siis ikkagi teha. Ehk siis on vaja kavandit. Otsustasin, et pleed saab olema 75 cm lai ja 210 cm pikk- just selline, mida saab mõnusalt ümber võtta. Kuna käärimine on minu jaoks paras ettevõtmine, siis otsustasin kohe kahe pleedi pikkuse telgedele panna.

Otsisin värvipliiatsid välja (mis loomulikult olid totaalselt teiste värvidega kui minu lõngad, aga siiski mingisuguse plaani sain paika pandud. Käärimise abivahendiks tegin pika riba lõimede järjekorra kohta. Sellise nagu allpool pildil näha.

pleedi kavandSelle järgi oli “kaardilugejal” väga mõnus järge pidada ja mind käärimise ajal juhendada.

Käärpuudele panin kõigepealt mõõdunööri just minu soovitud lõime pikkusega (510 cm). Lõngakerad asetasin igaühe oma kopsikusse ja kangareha võtsin appi lõngade segamini mineku vältimiseks. Käärimist alustasin ülemiste vahelikupulkade juurest (või oli see siiski alt…?) kahe valge lõngaga, liikusin alumiste pulkadeni ja tagasi üles ning sel moel jätkasin kuni oli vaja värvi vahetada. Värvivahetuse jaoks katkestasin valge lõnga ning ühendasin hobusesabasõlmega  järgmise värviga, mis kavandis plaanitud.

Vahelikuristi sidusin peale käärimist kolme paelaga kinni ja alt alustades hakkasin lõime maha võtma “heegeldades” selle patsiks.

Igal juhul on mul lõnga käärimisest äärmiselt head muljed- erinevalt linase ja puuvillase käärimisest ei olnud mul seekord sõrmedele plaastrit vaja. 🙂

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s