Pleedi kudumine 2.osa

Lõngad on kerasse keritud ja justkui võiks tegutsema hakata, aga millist pleedi siis ikkagi teha. Ehk siis on vaja kavandit. Otsustasin, et pleed saab olema 75 cm lai ja 210 cm pikk- just selline, mida saab mõnusalt ümber võtta. Kuna käärimine on minu jaoks paras ettevõtmine, siis otsustasin kohe kahe pleedi pikkuse telgedele panna.

Otsisin värvipliiatsid välja (mis loomulikult olid totaalselt teiste värvidega kui minu lõngad, aga siiski mingisuguse plaani sain paika pandud. Käärimise abivahendiks tegin pika riba lõimede järjekorra kohta. Sellise nagu allpool pildil näha.

pleedi kavandSelle järgi oli “kaardilugejal” väga mõnus järge pidada ja mind käärimise ajal juhendada.

Käärpuudele panin kõigepealt mõõdunööri just minu soovitud lõime pikkusega (510 cm). Lõngakerad asetasin igaühe oma kopsikusse ja kangareha võtsin appi lõngade segamini mineku vältimiseks. Käärimist alustasin ülemiste vahelikupulkade juurest (või oli see siiski alt…?) kahe valge lõngaga, liikusin alumiste pulkadeni ja tagasi üles ning sel moel jätkasin kuni oli vaja värvi vahetada. Värvivahetuse jaoks katkestasin valge lõnga ning ühendasin hobusesabasõlmega  järgmise värviga, mis kavandis plaanitud.

Vahelikuristi sidusin peale käärimist kolme paelaga kinni ja alt alustades hakkasin lõime maha võtma “heegeldades” selle patsiks.

Igal juhul on mul lõnga käärimisest äärmiselt head muljed- erinevalt linase ja puuvillase käärimisest ei olnud mul seekord sõrmedele plaastrit vaja. 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s