Linane saunalina

Suvel ei saa ju ometi sooja pleedi kududa. Niiet see järjejutt peab veidi ootama. Selle asemel räägin oluliselt suvisemast materjalist- linasest.

Juba ammu oli mul mõte, et tahaksin kududa ühe mõnusa saunalina, millega öelda suur aitäh oma emale, kes on alati valmis lapsehoidja olema ja materjali lõikama ja kõike muud ka veel tegema. Ja aitähhiks sobib hästi üks suur ja kare ja linane saunalina. Sest just sellised emale meeldivad. 🙂

Materjali varusin Tartust Ropkamõisa lõngapoest ja puhkuse ajal asusingi tegutsema. Sel korral kudusin oma hea õpetaja Helve juures, sest enda teljed on mul ju villase pleediga kinni. Panen siia kirja mõned detailid, mis v-o huvitavad neid, kes ise ka vahel telgede taha satuvad.

Lõime ja koematerjal oli sama- linane jämedusega 9,6/2. Kasutasin suga nr 80 ja igasse piivahesse läks 1 lõim. Käärisin üles kahe saunalina jagu lõime- 4,2 m. Rakendasin üles vahvelkanga ja tegin ka ultusääre. Kasutasin 6 niieraami ja 6 tallalauda. Kaks nendest olid vajalikud ultusääre tekitamiseks. Ja nüüd siis pildid tulemustest:

3 thoughts on “Linane saunalina

    • Reet ütles:

      Tänan :). Lisaksin veel, et seda oli ütlemata mõnus teha ja kui kõik 722 lõime oli niide pandud, siis edasi läks kõik väga nobedalt.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s