Linane saunalina

Suvel ei saa ju ometi sooja pleedi kududa. Niiet see järjejutt peab veidi ootama. Selle asemel räägin oluliselt suvisemast materjalist- linasest.

Juba ammu oli mul mõte, et tahaksin kududa ühe mõnusa saunalina, millega öelda suur aitäh oma emale, kes on alati valmis lapsehoidja olema ja materjali lõikama ja kõike muud ka veel tegema. Ja aitähhiks sobib hästi üks suur ja kare ja linane saunalina. Sest just sellised emale meeldivad. 🙂

Materjali varusin Tartust Ropkamõisa lõngapoest ja puhkuse ajal asusingi tegutsema. Sel korral kudusin oma hea õpetaja Helve juures, sest enda teljed on mul ju villase pleediga kinni. Panen siia kirja mõned detailid, mis v-o huvitavad neid, kes ise ka vahel telgede taha satuvad.

Lõime ja koematerjal oli sama- linane jämedusega 9,6/2. Kasutasin suga nr 80 ja igasse piivahesse läks 1 lõim. Käärisin üles kahe saunalina jagu lõime- 4,2 m. Rakendasin üles vahvelkanga ja tegin ka ultusääre. Kasutasin 6 niieraami ja 6 tallalauda. Kaks nendest olid vajalikud ultusääre tekitamiseks. Ja nüüd siis pildid tulemustest:

Advertisements

3 thoughts on “Linane saunalina

    • Reet ütles:

      Tänan :). Lisaksin veel, et seda oli ütlemata mõnus teha ja kui kõik 722 lõime oli niide pandud, siis edasi läks kõik väga nobedalt.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s